Stypendium rządu Francji dla dr. inż. Jarosława Góreckiego
28 czerwca 2022

Dr inż. Jarosław Górecki z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska znalazł się w gronie 104 laureatów Bourses du Gouvernement Français. Jest to stypendium przyznawane wybranym naukowcom z Polski przez rząd francuski. 

Dr inż. Jarosław Górecki za kilka miesięcy rozpocznie badania na Uniwersytecie Clermont Auvergne.

O swoich zainteresowaniach badawczych, które teraz będzie mógł rozwijać we współpracy z francuskimi partnerami, mówi: "Od wielu lat zajmuję się problemami gospodarki o obiegu zamkniętym, także we współpracy z badaczami hiszpańskimi. Mój temat dotyczący ryzyka transformacji branży budowlanej w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym jest ściśle powiązany z wartościami, które dominują zarówno we Francji, jak i całej Unii Europejskiej. (...) Gospodarka o obiegu zamkniętym, z założenia promuje innowacyjne rozwiązania, czy myślenie w kategoriach całego cyklu życia produktów i jest kompatybilna ze zrównoważonym rozwojem, który ma służyć każdemu obywatelowi." 

24 czerwca stypendyści zostali zaproszeni przez Ambasadora Francji w Polsce, Frédérica Billet, do Warszawy, by celebrować podsumowanie ostatniej edycji programu stypendialnego. 

Gratulujemy!