Porozumienie o współpracy między PBŚ i ZSE
13 lipca 2022

13 lipca 2022 r. Politechnika Bydgoska podpisała porozumienie o wzajemnej współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy.

Uczelnię reprezentowała Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, natomiast jednostkę partnerską Dyrektor Zespołu Szkół mgr Wiesława Sraga i mgr Ewelina Lewicka. W spotkaniu uczestniczyli również Dziekan Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska dr hab. inż. Maciej Dutkiewicz, prof. PBŚ oraz Koordynator Wydziału ds. współpracy ze szkołami średnimi dr Jolanta Cichowska.

Szkoła będzie współpracowała z naszym Wydziałem w zakresie m.in. udostępniania bazy dydaktycznej, jak również we wspólnych przedsięwzięciach dydaktycznych mających na celu podnoszenie wiedzy i kompetencji stawianych współczesnemu inżynierowi.

Młodzież z Zespołu Szkół od marca do czerwca uczestniczyła już w 12 warsztatach przygotowanych przez Katedrę Inżynierii Środowiska.
Na spotkaniu strony omówiły kolejne działania, jakie będą podejmowane w zakresie współpracy w nowym roku szkolnym i akademickim.