Maraton BIM - finał konkursu
14 maja 2022

W dniach 9-11 maja zespół z naszego wydziału reprezentując Politechnikę Bydgoską jako jedną z 10 uczelni z całej Polski brał udział w MARATON BIM w Warszawie. Maraton był zwieńczeniem konkursu "DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ"  w ramach, którego zespół miał za zadanie stworzyć projekt koncepcyjny architektoniczno-inżynierski współczesnego akademika marzeń w wybranej lokalizacji “AKADEMIK MARZEŃ”.

Zespół Politechniki Bydgoskiej składał się z :
Opiekunów:

• dr inż. Arch. Alina Lipowicz-Budzyńska (architektura)
  • mgr inż. Daria Jasińska  (konstrukcja)

Studentek architektury :

• inż. Arch. Zuzanna Musialik
  • inż. Arch. Amelia Kraśnicka

Studentek budownictwa (konstrukcja)

• Martyna Nowaczewska
  • Katarzyna Ciabach

Młodzi architekci i inżynierowie z naszego wydziału przez wiele miesięcy współpracowali tworząc spójny projekt akademika marzeń dbając o koordynację architektury i konstrukcji.

Zespół Politechniki Bydgoskiej  stworzył projekt  nazwany „AKADEMICKIE CENTRUM MARZEŃ” , który już od pierwszych chwil MARATONU mogli podziwiać wszyscy na planszach architektonicznej i konstrukcyjnej.

Przebieg konkursu opisuje Daria Jasińska: Podczas MARATONU  wzięliśmy udział w szeregu warsztatów. Mieliśmy okazję konsultować nasze wątpliwości i poszerzać wiedzę pod okiem niezastąpionych ekspertów. Poznaliśmy mnóstwo nowych ludzi z uczelni z całej Polski poznając ich spojrzenia na zagadnienia architektoniczne i konstrukcyjne, co bez wątpienia będzie dla nas inspiracją. Ostatni dzień MARATONU BIM to dzień prezentacji swoich prac konkursowych przed Kapitułą oraz wszystkimi uczestnikami.

Organizatorem Konkursu jest miesięcznik Builder Polska oraz Stowarzyszenie Producentów Betonów.

Partnerem technologicznym wydarzenia jest firma WSC.

Serdecznie GRATULUJEMY naszej reprezentacji!!!