Konkurs urbanistyczny
30 września 2022

Szanowni Państwo,

Gmina Czerwonak oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich oddział w Poznaniu zapraszają Studentów Państwa Uczelni do wzięcia udziału w:

„Studenckim konkursie na koncepcję zagospodarowania terenu przy ulicy Kościelnej w Czerwonaku”

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu zagospodarowania terenu publicznego w sąsiedztwie kościoła pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny, który jako przestrzeń publiczna umiejętnie połączy funkcje komunikacji pieszej), rekreacji, usług, parkowania i uwzględnieniem zasad projektowania uniwersalnego.

Ponieważ teren objęty konkursem jest stosunkowo nieduży, ma zróżnicowane ukształtowanie terenu, a jego sąsiedztwo reprezentuje różne rodzaje usług – stanowi on doskonały materiał ćwiczeniowy dla Studentów kierunków związanych z projektowaniem przestrzeni.

Pula nagród w konkursie wynosi 10 tys. złotych (w tym za pierwsze miejsce 5 tys. zł).

Regulamin konkursu wraz z harmonogramem zostanie udostępniony na początku października 2022 r. na stronach www.czerwonak.pl oraz www.tup.poznan.pl.

Konkurs urbanistyczny