Konkurs fotograficzny „Architektura nad Brdą”
03 kwietnia 2024

ZACHĘCAMY  DO WZIĘCIA UDZIAŁU:

Konkurs jest organizowany przez Katedrę Architektury i Urbanistyki, Wydział Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska.

Konkurs skierowany jest do studentów Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania obiektami architektury związanymi z rzeką. Wśród nich mogą znaleźć się zarówno obiekty przemysłowe, techniczne jak i architektura mieszkalna czy użyteczności publicznej. Mogą to być obiekty zabytkowe czasem zaniedbane i zapomniane jak np. dawne młyny lub nowoczesne, zlokalizowane nad Brdą jak chociażby piękny gmach Opery Nova w Bydgoszczy. Często przechodzimy obojętnie, nie patrząc nawet na otaczające nas budowle, mniejsze i większe, ciekawe i zupełnie powszednie. Próba pokazania ich na fotografiach może przynieść zupełnie nowe i nieoczekiwane doznania i efekty, inne spojrzenia na rzekę i związaną z nią architekturę.