Koło Naukowe Architektura Sztuka Innowacje w WENECJI
06 lipca 2023

Znajdująca się we włoskim mieście Santa Maria di Sala, zabytkowa osiemnastowieczna willa Villa Farsetti, była miejscem szkoleń dla grupy pracowników i studentów z Katedry Architektury i Urbanistyki Wydziału Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska

Między 29 maja a 7 czerwca 2023 r. odbyło się szkolenie w ramach programu SPINAKER A.I. am here nr PPI/SPI/2020/1/00009/U/00001 oraz warsztaty dla Studentów pt. Laboratorium Venezia, w którym brały udział: dr inż. arch. Alina Lipowicz-Budzyńska, dr Beata Fertała-Harlender, dr Iga Grześkow oraz członkinie koła naukowego „Architektura Sztuka Innowacje”: Weronika Horoszkiewicz, Amelia Kraśnicka, Barbara Pańczyk, Aleksandra Sądej, Klaudia Szóstak. Wykłady wygłosił prof. arch. Marino Zancanella oraz zaproszeni goście, m.in. Francesca Scatto - Commissione Culturale della Regione Veneto.

W trakcie 7 dni przeprowadzono szereg warsztatów projektowych pod kierunkiem dr inż. arch. Aliny Lipowicz-Budzynskiej oraz artystycznych dr Beaty Fertały-Harlender i dr Igi Grześkow.

Odbyły się inauguracje dwóch wystaw: zbiorowej, gdzie prace zaprezentowały pracownice dydaktyczno-naukowe Katedry Architektury i Urbanistyki, a także podsumowująca wydarzenie z koncepcjami architektoniczno - urbanistycznymi studentów Wydziału Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska.

Wyjazd obejmował także zwiedzanie realizacji powstałych pod kierunkiem architekta Aldo Rossiego i Marino Zancanelli m.in. w Noale i Borgoricco. W tym czasie odbyły się wyjazdy do Wenecji i Padwy. W czasie pobytu w Wenecji grupa z Polski została zaproszona do zwiedzania siedziby Rady Miasta.

Wyjazd organizowany był przez Koło Naukowe Architektura Sztuka Innowacje pod kierunkiem opiekuna Aliny Lipowicz-Budzyńskiej.

Współorganizatorem wyjazdu było Województwo Kujawsko-Pomorskie