Inwentaryzacja dendrologiczna kampusu PBŚ
11 lipca 2023

Ostatnie tygodnie semestru letniego to dla studentów kierunku Geodezja i Kartografia pracowity okres. Właśnie zakończyły się geodezyjne ćwiczenia terenowe, które w tym roku przybrały niecodzienną, międzywydziałową formę.

Oprócz tradycyjnych pomiarów szczegółowych studenci II roku studiów inżynierskich wykonali inwentaryzację dendrologiczną całego kampusu Politechniki Bydgoskiej w Fordonie. Przyszli geodeci musieli nauczyć się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów oraz wykonać dokładne pomiary. Tym samym wszystkie drzewa i krzewy rosnące na naszym kampusie zostały zmierzone i umieszczone na mapie.

Końcowych efektem prac terenowych będzie interaktywna baza danych obiektów dendrologicznych kampusu Politechniki Bydgoskiej. Opiekunami projektu są dr inż. Jacek Sztubecki z Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oraz dr inż. Tomasz Stosik z Wydział Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej.