19-20 marca 2024 r. Konferencja naukowa pn. "Koronowo - wizja rewitalizacji terenów nadrzecznych"
20 marca 2024

19-20 marca 2024 r. w Pieczyskach odbyła się konferencja naukowa pn. "Koronowo - wizja rewitalizacji terenów nadrzecznych".
Partnerem konferencji była Politechnika Bydgoska reprezentowana przez Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Celem koferencji było omówienie zaplanowania i  przeprowadzenia zrównoważonego zagospodarowania części obszaru miasta przyległego do koryta Brdy.
 Konferencja ma umożliwić określenie kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz korzyści płynących z wykorzystania koryta Brdy oraz transfer doświadczeń w zakresie szeroko rozumianego procesu rewitalizacji, zarówno elementów środowiska przyrodniczego jak i przestrzeni społeczno-gospodarczej.

Prelegentami byli  między innymi pracownicy Katedry Architektury i Urbanistyki, przedstawiając swoje doświadczenia, pomysły i inspiracje związane z rewitalizacją Koronowa :
dr hab. Daria Bręczewska-Kulesza
dr inż. arch. Małgorzata Kaus
mgr inż. arch. Łukasz Rosiak
dr inż. arch. Zuzanna Małkowska
dr inż. arch. Robert Łucka
dr inż. arch. Ada Nawrocka
dr inż. arch. Piotr Brzeziński
dr Beata Fertała-Harlender
dr Iga Grześkow
dr hab. inż. arch. Przemysław Biskupski

Blok nazwany WIZJA REWITALIZACJI BRDY poprowadził Dziekan WBAiIŚ Dr hab. inż. Maciej Dutkiewicz, profesor PBŚ.

Podczas konferencji trwała również sesja plakatowa przygotowana przez pracowników Katedry Konstrukcji Budowlanych i Mechaniki (Dr hab. inż. Maciej Dutkiewicz, profesor PBŚ  , mgr inż. Daria Jasińska ,MSc., Ahmet Yıldırım )

W ramach konferencji odbyła się również wystawa prac studentów Politechniki Bydgoskiej V semestru kierunku Architektura w Centrum Kultury Synagoga w Koronowie, o której więcej w kolejnej relacji.

[gallery id=842 type=tiles]