Przedstawiciele Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Rolniczego na Politechnice
16 czerwca 2023

Przedstawicielki Львівський національний університет природокористування Lviv National Environmental University (Dublyany) z Ukrainy gościły w dniach 14.06.– 16.06.2023 na Politechnice Bydgoskiej.

Powodem przyjazdu prof. dr hab. dr Oleksandry Kovalishyn i dr Oleksandry Kostyszyn była bezpośrednia wymiana wiedzy i doświadczeń oraz nawiązanie współpracy w zakresie prowadzenia wspólnych działań dydaktyczno-naukowych z Katedrą Inżynierii Środowiska Politechniki Bydgoskiej.

Dr Oleksandra Kostyszyn odbyła półroczny staż naukowy pod opieką dr Jolanty Cichowskiej. W dniu 15.06.2023 r. odebrała z rąk Pana Prorektor ds. nauki i ewaluacji prof. dr hab. inż. Łukasza Skowrońskiego certyfikat potwierdzający współpracę.

W ramach programu stażowego naukowczynie wizytowały Zakład Utylizacji Odpadów Medycznych przy Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, zwiedziły Kampus PBŚ, spotkały się z pracownikami Katedry Inżynierii Środowiska oraz odbyły wycieczkę po centrum Bydgoszczy.