W piątek 12 kwietnia odbył się kolejny cykl warsztatów dedykowanych dla Uczniów ZSB w Bydgoszczy.
Po raz drugi mieliśmy szanse gościć uczniów, których zainteresowania związane są z architekturą historyczną i ich problematyką konserwatorską.
Początek to dyskusja o roli architekta w kreacji architektury tej współczesnej i tej dawnej. O tym jak ważne jest wartościowanie zabytków i na czym polegają dobre praktyki przy pracy w obiektach zabytkowych.
Polemikę poprowadził Łukasz Lewandowski.
Kolejno wraz z Beata Fertałą - Harlender przeszli do części praktycznej.
Prowadzący rozpoczęli z pozoru prostym zadaniem. Polegało ono na szybkim zapisie rysunkowym kompozycji w technice ołówkowej. Wbrew pozorom prosty dobór brył nie był taki oczywisty. Wzajemne relacje, proporcje, konstrukcja elementów i ich odpowiednie szrafowanie było trudnym wyzwaniem.
Jak poszło?
W opinii prowadzących w uczniach tkwi duży potencjał. Zrealizowane zadanie uczniowie wystawili w holu Głównym Naszej Politechniki.
Dalszą część warsztatów poprowadzili Paulina Olenkowicz - Trempała oraz Damian Wiśniewski
W trakcie spotkania w laboratorium drogowym uczniowie dowiedzieli się czym jest droga oraz co wchodzi w skład infrastruktury drogowej. Mogli dowiedzieć się o oznakowaniu dróg, procesie inwestycyjnym dróg - od koncepcji do budowy. Poruszono również tematykę nawierzchni drogowych, w ramach której podjęto próbę odpowiedzi na pytanie „Dlaczego nasze drogi się psują?”.
Retrospekcja warsztatów z wcześniejszego piątku dostępna na stronie: https://www.facebook.com/share/p/74JMhNpxZPLw7zh9/